VESTI

Republička i međunarodna takmičenja

Učenici UTŠ-e su u toku ove školske godine osvojili više nagrada i priznanja na domačim i međunarodnim takmičenjima nego ostalih pet srednjih škola iz Novog Pazara zajedno.

Na republičkom takmičenju UTŠ-a održanom 27. i 28. u Beogradu naše učenice Sanja Jovanović i Marijana Milošević osvojile su drugo mesto u kategoriji ugostiteljskih tehničara.

Na međunarodnom takmičenju u Lukovcu održanom 3 i 4 maja učestvovalo je tri ekipe iz naše škole:

·         na takmičenju ugostiteljskih tehničara učenice Sanja Jovanović i Marijana Milošević osvojile su drugo mesto,

·         na takmičenju kulinarskih tehničara učenice Amina Ganić i Berina Lakota osvojile su treće mesto,

·         na takmičenju turističkih tehničara učenice Irma Kurbašević i Anisa Hodović imale su zapaženu prezentaciju turističkih potencijala našeg grada.

Na republičkom takmičenju kulinarskih tehničara održanom u Vrnjačkoj Banj 26.5.2018-god. u kategoriji „Pripremanje nacionalnih jela“ naši učenici Ramiz Župljanin i Nebojša Lončarević osvojili su prvo mesto.

Ovakav uspeh je rezultat ozbiljnog i permanentnog rada naših učenika i njihovih mentora, kako na časovima redovne nastave tako i na časovina dodatne nastave i sekcije slobodnih aktivnosti učenika.

Profesori mentori za ugostiteljske tehničare bili su: Esad Lotinac, Kemal Šećović i Radoslav Gvozdenović-

Profesori mentori za kulinarske tehničare bili su: Naser Đakovac, Radivoje Beloica i Radivoje Barać.

Profesori mentori za turističke tehničare bili su: Rajko Komatina, Naris Radetinac i Irsena Ćorović.

Logističku i finansisku podršku za odlazak naših učenika na takmičenja imali smo od strane od gracke uprave i Republičke turističke organizacije Sandžaka sa kojima UTŠ-a ima izuzetnu saradnju.

Uprava škole i ostali zaposleni su ponosni na svoje učenike i njihove mentore za postignute rezultate na pomenutim takmičenjma.

Blog 169